Pravá blondýna- o filmu+ fotky

15. června 2007 v 21:28 | lentilka |  Pravá blondýna

Pravá blondýnka

Pravá blondýnka - Legally Blonde
Motto:Letos letí blondýnky, ale pozor.Typ filmu:komedieRok výroby:2001Režie:Robert LuketicHrají:Ali Larter , Selma Blair , Reese Witherspoon , Luke Wilson , Jennifer Coolidge , Raquel Welch , Mark Heidelberger , Richard Hillman , Gary Castro Churchwell , John Kapelos , Victor Garber , Oz Perkins , Linda Cardellini , Kelly Nyks , Ted Kairys , David Moreland , Wayne Federman , Niklaus Lange , Brody Hutzler , Chaney KleyPopis:Elle Woods /Reese Witherspoon/ je typická blondýnka! Růžová Barbína non plus ultra. Má všechno: je prezidentkou dívčího spolku Hawaiian Tropic, Miss červen ve školním kalendáři, je populární, rozhodně netrpí nedostatkem a především. je obdařena přírodní blond hřívou. Chodí s pohledným spolužákem Warnerem Huntingtonem III. /Matthew Davis/, a nepřeje si nic jiného, než být paní Huntingtonovou III. Jenže on má jiné plány: musí studovat Harvard a stát se právníkem! Co s naivní blondýnou! Řekne jí: "Hodlám být senátorem, proto potřebuji Jackie, ne Marilyn". a na studiích si nabalí samozřejmě seriózní tmavovlásku Vivian /Selma Blair/. Elle má zlomené srdce, ale jen tak se nevzdá. Přihlásí se také na Harvard a zrovna na práva, jen aby mu dokázala, že to také zvládne. Ona, která se vyzná daleko spíš v módě, společenské rubrice novin a organizaci party než v teorii státu a práva nebo ve finesách formální logiky. Jenže studium na elitní univerzitě není procházka růžovou alejí. Tam, kde jiní uspějí díky buď asketickému studiu, vrozené genialitě nebo i díky vlivnému tatínkovi, boduje nakonec Elle - ovšem až po mnoha docela pro ni trapných, pro diváky ale úsměvných karambolech - originálně svým přirozeným rozumem, šarmem, nedostatkem zbytečného respektu a schopností vyhmátnout klíčový detail. A v standardních životních situacích se Elle vyzná lépe než kolegové - budoucí intelektuální elita.

Překvapivě vtipná komedie "Pravá blondýna" je celovečerním filmovým debutem režiséra Roberta Luketice. Na paškál si bere předsudek o jednoduchosti a "jednoúčelovosti" blondýnek.
Nadějná mladá herečka Reese Witherspoon /Velmi nebezpečné známosti, Pleasantville - Městečko zázraků, Americké Psycho, Malý Nicky/ předvedla koncert v přeměně z naivní blondýnky v emancipovanou mladou dámu. Další mladý talent Matthew Davis (II) /Pearl Harbor/ je příslibem nastupujíci mladé "Holywoodské" generace.
Film získal cenu amerických teenagerů jako "Nejlepší film léta" v roce 2001 a porazil takové soupeře jako je Shrek a Zlatíčka pro každého. Pravá blondýnkaPravá blondýnkaPravá blondýnkaPravá blondýnka/Legally Blonde/ Pravá blondýnka/Legally Blonde/ Pravá blondýnka/Legally Blonde/ Pravá blondýnka
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

který trapásek by jste nechtěli zaži?

Od Mončičák... 22.6% (35)
Od Verouš 6.5% (10)
Od ??? 71% (110)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama